Kraty pomostowe- dlaczego tak często je spotykamy?

Gru 14, 2020 Uncategorized
kraty pomostowe na moście

Powszechne zastosowanie krat pomostowych jest niejako konsekwencją ich cech charakterystycznych, które sprawiają, że faktycznie są tak użyteczne. Jak sama nazwa wskazuje, kraty pomostowe przede wszystkim służą do budowania pomostów, przejść, ciągów dostępowych oraz komunikacyjnych, a nawet schodów i podjazdów.

Są to specjalne kraty stalowe, a stal konstrukcyjna w przypadku takich krat może zostać w dodatkowy sposób dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie- standardowo wykonuje się to poprzez proces ocynkowania ogniowego gotowych już elementów. Z tego względu, kraty tego typu niezależnie od ich konkretnego rodzaju, mogą być stosowane zarówno we wnętrzu budynków jak i na zewnątrz. Bardzo dobrze opierają się nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom atmosferycznym, a ich wygląd przez lata może być tak naprawdę niezmienny. Więcej na temat parametrów produkowanych krat pomostowych znajdziemy na stronie dumat.pl/kraty-pomostowe.

Zastosowanie krat we wnętrzach budynków

Kraty pomostowe są produktem jednocześnie lekkim, ale bardzo wytrzymałym. Duża odporność to przede wszystkim znoszenie nawet sporego obciążenia, zarówno równomiernie rozłożonego jak i skoncentrowanego w jednym punkcie. Dlatego też kraty służą do budowania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych na halach produkcyjnych, przemysłowych czy też magazynowych. Dzięki możliwości wybudowania pomostu można zyskać znacznie wygodniejszy i łatwiejszy dostęp do maszyn, a co za tym idzie sprawić, aby ich obsługa była bardziej efektywna. Kraty pomostowe nadadzą się też do tych miejsc, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na wznoszenie jakichkolwiek innych konstrukcji budowlanych. Standardowo, można zakupić je w formacie płyt o kształcie prostokąta lub kwadratu, przy większych inwestycjach jednak bardzo często firmy zamawiają takie kraty bezpośrednio od producenta, a co za tym idzie mogą one zostać wykonane w dowolnym potrzebnym kształcie oraz rozmiarze.

Zastosowanie krat na zewnątrz

Również jest powszechne- kraty mogą stworzyć konstrukcję, która będzie stanowiła ciąg komunikacyjny nad jakąś naturalną przeszkodą- na przykład nad ciekiem wodnym. Takim pomostem można też łączyć ze sobą poszczególne hale i budynki przemysłowe na wysokości. Z krat wykonuje się podjazdy dla wózków, a także drogi dojścia do rurociągów, silosów czy innych zbiorników. Dzięki specjalnej, antypoślizgowej powierzchni takich krat, można się po nich bezpiecznie poruszać nawet na dużych wysokościach. Estetyka tych produktów jest nowoczesna, minimalistyczna i industrialna, a przez to idealnie wpisują się w każdy krajobraz. Są też konstrukcjami, które wyglądają lekko ze względu na swój ażurowy charakter. Sposób produkcji takich krat sprawia, że u producentów można znaleźć kilka ich specyficznych rodzajów. Zastosowanie konkretnego zależy już od samej inwestycji, jaką chce się z ich udziałem wykonać.

 

Przez admin