Tekstylia, które sprawdzą się w aranżacji skandynawskiej

Lis 10, 2018 Remont domu

Klasyczny wystrój aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim to głównie białe ściany oraz meble w naturalnym, drewnianym kolorze. Regały czy witryny dostępne są najczęściej również w kolorze białym lub naturalnego drewna. Całość sprawia, że wnętrza skandynawskie kojarzą się niektórym z surowością. Co zrobić, aby ją przełamać?

Dodatki w aranżacji skandynawskiej?

Mimo tego, że styl skandynawski stawia na funkcjonalność i prostotę, to wcale nie oznacza, że jest on całkowicie pozbawiony elementów dekoracyjnych. Dekoracje wykorzystywane w skandynawskich wnętrzach nadają im nieco więcej ciepła i łagodności dlatego wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dobrać dodatki, by pasowały do całości aranżacji. Mimo dość dużej uniwersalności stylu skandynawskiego, nie wszystkie elementy będą się z nim dobrze komponowały. Meble skandynawskie to głównie biel oraz naturalne drewno, dlatego też najlepiej będą do nich pasować elementy szare, białe, chociaż popularna jest także czerń, beż czy delikatne, pastelowe odcienie różu lub szarego błękitu. Jednakże we wnętrzach skandynawskich pojawiają się również elementy wyraźne, kontrastowe w kolorze fioletu, błękitu oraz czerwieni. Nie bez znaczenia jest również dobór tkanin.

Tekstylia we wnętrzu skandynawskim

Zdecydowany prym będą tu wiodły tkaniny o grubym splocie, na których będą po prostu paski, choć równie chętnie korzysta się z motywów kwiatowych, jednakże w tym drugim przypadku należy zachować ostrożność. Nie należy przesadzić, gdyż wówczas nasze skandynawskie wnętrze dość mocno zmieni swój pierwotny charakter. Chętnie wykorzystywane są natomiast tekstylia, na których przedstawione zostały drzewa lub gałęzie, ale- bez liści. Wybór odpowiednich tekstyliów to najczęściej decyzje dotyczące poduszek i poszewek wykorzystywanych w salonie, ale także pościeli czy kapy przeznaczonej do tego, aby okryć łóżko do sypialni https://meblezych.pl/lozka-do-sypialni. Oczywiście wszystkie tkaniny muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Dużą popularnością cieszyć się będzie len, bawełna oraz wełna.

Przez admin