Styl BOHO – co to takiego?

Paź 28, 2018 Remont domu

Styl BOHO obecny jest zarówno w wystroju wnętrz, jak i modzie. Ma on być wyrazem wolności i artystycznej duszy. Mówi się, że jest to styl właściwym dla bohemy. Nie trzeba jednak być artysta, aby we własnym domu mieć wnętrza urządzone w stylu BOHO. Jest to styl eklektyczny, łączący elementy wielu różnych stylów, jest to także sposób aranżacji wnętrz, w którym łączone są różne wzory, kolory i faktury.

Aby się w tym wszystkim nie zgubić i nie stworzyć we własnym domu kiczowatego wnętrza, zamiast artystycznego chaosu, warto zastosować się do rad specjalisty – projektowanie wnętrz Dom Art.

Nazwa stylu pochodzi od francuskiego słowa „boheme”, którym to określano środowisko artystyczne. Sam styl czerpie także pełnymi garściami z nurtów hippisowskich, nurtów wnętrzarskich lat 60. oraz stylów etno i kultury ludowej. Jest barwny, fantazyjny i niezwykle różnorodny. Sprawia, to że ma wielu przeciwników, którzy uważają go za nazbyt kontrowersyjny, twierdząc nawet, że jest kiczowaty. I tu pojawia się clu aranżacji w stylu BOHO, rzeczywiście niezwykle łatwo można dać się ponieść fantazji w łączeniu wzorów i zamiast wnętrza w tym stylu stworzyć kiczowatą mieszankę barw i form. Właśnie dlatego przy aranżacji wnętrz w tym stylu szczególnie mocno zaleca się pomoc profesjonalnych aranżerów.

BOHO staje się obecnie coraz modniejszym stylem wnętrzarskim, stanowi on niejako odpowiedź czy może raczej alternatywę dla wnętrz nowoczesnych czy skandynawskich. Pełen jest kolorów i wzorów. Wykorzystuje się w nim różnorodne zestawienia tkani i materiałów. Znajduje się tutaj także dużo elementów wykonanych z naturalnego drewna w tym właśnie kolorze. Jest także w tym stylu sporo etnicznych odniesień – choćby we wzorach dekoracyjnych na tkaninach. Stosując ten styl nie należy bać się ozdób i bibelotów, są one ważnym elementem aranżacji.

Styl BOHO pozwala puścić wodze fantazji i bawić się projektowaniem wnętrza, należy jednak pamiętać, że wszystko to trzeba robić z dużym wyczuciem i smakiem. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, a marzymy o wnętrzach w tym stylu, najrozsądniej będzie skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Przez admin