Przewody niskonapięciowe – do czego służą i gdzie je kupić?

Paź 18, 2019 Remont domu

Nie każdy z nas wie, ale przewody niskonapięciowe wykorzystywane są w każdym otaczającym nas budynku, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń biurowa, lokal użytkowy, mieszkanie, dom, szkoła czy szpital. Jako typowe przewody wykorzystywane są do szerokich zastosowań w instalacjach elektrycznych. Dla laika ciekawostką będzie fakt, że istnieją inne rodzaje do umieszczania wewnątrz nieruchomości, a inne na zewnątrz. Prawdopodobnie nie przydarzy nam się taka sytuacja, że będziemy musieli je samodzielnie kupować, dobrze jest jednak wiedzieć o nich trochę więcej. Jakie są zatem rodzaje przewodów niskonapięciowych? Gdzie można je kupić w atrakcyjnych cenach, podobnie jak inne artykuły elektryczne oraz elektrotechniczne?

Przewody niskonapięciowe – jakie można znaleźć w sklepie elektrycznym?

Jak już zostało powiedziane na początku, przewody niskonapięciowe służą jako typowe zastosowania w instalacjach elektrycznych we wszystkich możliwych budynkach. Warto wiedzieć, że w sklepie lub hurtowni elektrycznej przewody typu YDY lub YDYp można znaleźć w krążkach po 100 lub 200 metrów, jednak przy większych instalacjach istnieje również możliwość zamówienia bębna z przewodem o długości 500 metrów. W ekstremalnych i bardzo wyjątkowych sytuacjach, do zastosowań w przestrzeni publicznej, można zamówić przewody niskonapięciowe konfekcjonowane na dużych bębnach, od kilku do nawet kilkunastu kilometrów długości.

W sklepie lub hurtowi elektrycznej możemy również znaleźć przewody niskonapięciowe zarówno okrągłe, jak i płaskie, które wykorzystywane są do układania już na stałe. Robi się to w pomieszczeniach suchych nie tylko na tynku, ale również pod tynkiem czy bezpośrednio w tynku (te o napięciu 300/500V). Wykorzystuje się je również w urządzeniach elektroenergetycznych na stałe.

Przewody niskonapięciowe – gdzie można je kupić?

Jak sama nazwa wskazuje, przewody niskonapięciowe służą do przewodzenia prądu elektrycznego o niskim napięciu, można je więc znaleźć w różnego rodzaju sklepach i hurtowniach elektrycznych. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze będą one dostępne w zwykłych sklepach czy marketach elektrycznych, szczególnie, jeśli będziemy poszukiwać czegoś bardziej zaawansowanego, niż tylko podstawowy przewód o standardowym napięciu i długości. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór hurtowni, gdzie znajdziemy wszelkiego rodzaju przewody niskonapięciowe w różnych wariantach – i co ważne w niezwykle konkurencyjnych i atrakcyjnych cenach.

Przez admin