Minimalizm współczesnego stylu w aranżacji wnętrz

Paź 16, 2018 Remont domu

Współcześnie trudno mówić o jednym, absolutnie królującym stylu w aranżacji wnętrz. Staje się bowiem tak, że wiele różnych stylów wnętrzarskich (ale nie tylko, bowiem trend ten można zauważyć także w modzie, muzyce czy architekturze) współistnieje i znajduje swoich zwolenników.

O ile możemy uznać, że popularne ostatnimi laty style: nowoczesny, industrialny czy skandynawski, to w rzeczy samej minimalistyczne formy aranżacji wnętrz, o tyle takie stwierdzenie w odniesieniu do nie mniej modnego stylu glamur nie ma żadnych podstaw. Dlatego nie da się jednoznacznie określić czy aktualnie dominuje prostota i minimalizm we wnętrzarstwie czy może awangarda i finezja.

Pomimo zasadniczych różnic pomiędzy wspomnianymi stylami istnieją jednak między innymi pewne podobieństwa. Podobieństwa wynikające z tego, że owe style zrodziły się i stały popularne we współczesnym świecie. Świecie betonu i elektroniki, gdzie barwami dominującymi są szarości, biel i czerń – właśnie te barwy niezależnie od stylu w jakim zaplanujemy zaaranżować wnętrze staną się dominującymi. Mają świadomość współczesnych trendów w kolorystyce także producenci farb ściennych czy płytek. Najlepszym przykładem płytek nowoczesnych, które pasują do każdego stylu są płytki fabresa, którym można się bliżej przyjrzeć na stronie – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/fabresa/.

Nie tylko przywołana firma Fabresa produkuje materiały i przedmioty, które z powodzeniem odnajdą się zarówno we wnętrzach w stylu glamour, jak i tych industrialnych. Obecnie ze względu na takie, a nie inne trendy na rynku znaleźć można ogrom przedsiębiorstw, które albo wypuszczają na rynek produktu uniwersalne, które pasują do każdego stylu w aranżacji, albo produkują modele dedykowane pod konkretny styl. Wszystko to sprawia, że nawet najbardziej ozdobny z współczesnych stylów w aranżacji, jeśli ma uchodzić za nowoczesny będzie odwoływał się do prostych, minimalistycznych wzorców i korzystał z tych trzech podstawowych barw: bieli, czerni i szarości (naturalnie w różnych ich odcieniach).

Przez admin