Karnisze metalowe – jaki kolor wybrać?

Mar 22, 2020 Remont domu

Wystrój każdego pomieszczenia powinien być spójny i harmonijny. Może to mieć znaczny wpływ na komfort wypoczywania. W końcu przyjemniejsze dla oka są wnętrza, w których wszystko ze sobą współgra. Jednym z elementów wystroju, na który warto zwrócić uwagę, będą z pewnością karnisze. To właśnie one ozdabiają ramy okienne mieszkań i wraz z ozdobnymi firanami i zasłonami zamykają w klamrze całą kompozycję. Nowoczesnych karniszy na rynku jest całe mnóstwo, jednak dziś zajmiemy się karniszami metalowymi, które skutecznie zastąpiły drewniane modele w wielu domach. Jaki kolor nowoczesnego karnisza będzie w takim razie odpowiedni do Twojego wnętrza?

Uniwersalne karnisze metalowe w kolorze srebrnym

Najbardziej popularnym kolorem karniszy metalowych jest zdecydowanie kolor srebrny. Ten naturalny odcień metalu to gwarancja dopasowania do wielu różnych wnętrz, zarówno tych bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych. Ponieważ srebrny jest barwą neutralną, odnajdzie się we wnętrzach ciepłych, jak i tych z chłodnymi kolorami ścian. Srebrne karnisze nowoczesne to także idealny wybór do monochromatycznych aranżacji, w których nie ma żadnego konkretnego koloru przewodniego. Mowa tu oczywiście o nowoczesnych wnętrzach urządzonych minimalistycznie, ale także takich w stylu glamour, gdzie wszystko obłożone jest przepychem i ozdobami. 

Złote karnisze metalowe do wnętrz klasycznych

Ten drugi popularny kolor nowoczesnych karniszy to dobry wybór dla wszystkich posiadających wnętrza urządzone w sposób tradycyjny. Złote karnisze metalowe przypominają z wyglądu o wiele droższe modele mosiężne. Dzięki temu będą pasować do mebli z wykończeniami mosiężnymi, a także do ram obrazów i innych dodatków w podobnym kolorze. Nie oznacza to jednak, że złote karnisze definitywnie nie będą pasować do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Odpowiednie ich dopasowanie pozwoli na gustowne pomieszanie stylów. Dzięki temu z pewnością uzyskamy niecodzienną aranżację naszego salonu lub sypialni. 

Inne kolory nowoczesnych karniszy

Jeżeli się postaramy, to bez problemu znajdziemy metalowe karnisze w każdym kolorze. Nawet zielone, żółte lub czerwone. Takie nietypowe barwy mogą być niezwykle pomocne przy urządzaniu dziecięcego pokoju lub ekstrawaganckiego salonu. Dzięki temu możemy dopasować nowoczesne karnisze do najmniejszych elementów wyposażenia pomieszczenia, takich jak wazony lub kolorowe doniczki.

Zaraz po srebrnych i złotych karniszach najpopularniejszymi są jednak białe i czarne. 

Czarne karnisze metalowe

Dość wszechstronny rodzaj karniszy świetnie wpasowujący się w różne aranżacje. Najbardziej elegancko będzie się prezentował przy białej lub bardzo jasnej ścianie, ale nie tylko monochromatyczne wystroje będą domeną czarnych karniszy. Świetnie sprawdzą się przy mocno kolorowych pomieszczeniach, które wykończyć możemy właśnie przy pomocy takiej barwy. Wychodzi więc na to, że czarne karnisze metalowe są kolejnym uniwersalnym rozwiązaniem, które nie może nie wyjść. 

Białe karnisze 

Ten nieco kontrowersyjny kolor karniszy nie będzie miał zbyt wielu zastosowań. Najlepiej sprawdzi się przy białej ścianie, gdy chcemy uzyskać minimalistyczny efekt wtapiania się w tło. Przy ciemniejszych kolorach nie będzie prezentował się dobrze, więc pamiętajmy, by powieszona na nim zasłona była co najwyżej szarawa lub lekko beżowa.

Przez admin