Jakie narzuty na łóżko do nowoczesnego domu?

Paź 19, 2018 Remont domu

W nowoczesnym domu wszystko ma swoje miejsce. Każdy element wystroju oraz wyposażenia powinien być jak najbardziej funkcjonalny oraz estetyczny, tak aby zwiększał komfort życia domowników i tworzył we wnętrzu wyjątkową atmosferę. Biorąc to pod uwagę, nawet tak niepozorne tekstylia, jak narzuty na łóżko nie pozostają bez znaczenia. Czym kierować się przy ich wyborze – praktycznymi, czy estetycznymi względami? Jak odpowiednio dopasować je do wyglądu naszego mieszkania? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 

 

Dlaczego właśnie narzuty na łóżko?

 

Narzuta na łóżko to wyjątkowy element wystroju. Spotykamy je najczęściej w sypialni, ale też w salonie, oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na schludnym wyglądzie mebli w ciągu dnia oraz ich ochronie przed różnego rodzaju zabrudzeniami (patrz – kolejny akapit). Narzuta dołączyła również niedawno do grona nowoczesnych tekstyliów, które cechuje wyjątkowy design. Obok zasłon, obrusów, koców, oraz pledów, jest ona jednym z najpopularniejszych ich rodzajów. Świadczy o tym oferta wielu sklepów internetowych, specjalizujących się w tego rodzaju produktach, jak na przykład Room99: room99.pl/k/narzuty. Już dawno minęły czasy kiedy to mało efektowne narzuty przyozdabiały mało efektowne meble w równie mało efektownych mieszkaniach 😉

 

 

Narzuta, czyli ochrona mebli i estetyka

 

Po co czyścić meble co tydzień, tracąc na to i czas i pieniądze, jeśli można je efektywnie chronić na co dzień? Z pomocą narzut na łóżko jest to możliwe. Co prawda posiadanie narzuty nie zwolni nas od obowiązku okresowego czyszczenia naszych mebli, jednak z całą pewnością sprawi, że będzie ono zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki narzucie zabezpieczymy łóżko, sofę, czy też narożnik przed poważnymi zabrudzeniami w postaci trudno zmywalnych plam, czy też psiej sierści, która potrafi być prawdziwą zmorą wielu gospodarstw domowych. Oprócz tego nakryjemy nią łóżko bez jego ścielenia, na które nie zawsze mamy czas w naszym zabieganym świecie. (Idealna opcja przed niezapowiedzianą wizytą gości) 😉

 

Ktoś może jednak powiedzieć, że narzuty odbierają naszym meblom ich naturalne właściwości, a przede wszystkim styl. Spieszymy donieść, że dobrze dobrana narzuta może nie tylko dodać szyku meblom, ale też podkreślić ich bryłę oraz ogólny wygląd. Ważne jest aby wybierać narzuty, które odpowiadają zarówno stylistyce samego mebla, jak i pomieszczenia w którym się znajdują.

 

 

Designerskie narzuty

 

Obecnie na rynku, jak już wspominaliśmy, znajdziemy mnóstwo interesujących narzut, utrzymanych w różnym stylu. Szczególny prym wśród nich wiodą te do mieszkań w stylu skandynawskim oraz industrialnym, bez problemu jednak znajdziemy również bardziej klasyczne modele. Czym,  oczywiście poza stylem, kierować się przy ich wyborze?

 

Nie warto kupować bardzo drogich narzut, gdyż ulegają one dość szybkiemu zużyciu. Lepiej sięgnąć po tańsze, ale jakościowe i stylowe modele, które doskonale spełnią swoją główną funkcję, jaką jest ochrona mebla, a przy okazji piękny wygląd, tak przecież ważny dla atmosfery wnętrza oraz naszego dobrego samopoczucia..

 

Przez admin