Salon z pomysłem – sofa, narożnik czy kanapa?

Cze 15, 2018 Przed budową

Pomagamy w urządzeniu salonu, który jest jednym z najważniejszych elementów naszych mieszkań i domów. To tam odpoczywamy, spożywamy posiłki i przyjmujemy gości. Na co zwrócić uwagę w urządzaniu salonu? Jakie meble wypoczynkowe dobrać?  Zobaczcie nasz poradnik!

Sofa rozkładana czy narożnik z funkcją spania? 

Urządzenie salonu czy tak zwanego „dużego pokoju” to nie lada wyzwanie. Oprócz dużych kosztów wykończenia musimy liczyć się z kolejnymi wydatkami na meble, akcesoria i sprzęt radiowo-telewizyjny. My proponujemy rozpoczęcie planowania od określenia funkcji pokoju – jeśli jest to tylko wypoczynek, to nie musimy zważać na rozmiary kanapy, jako że będzie to pomieszczenie stricte rekreacyjne. Jeśli jednak potrzebujemy więcej miejsc noclegowych, to sprawdzą się bardziej kompaktowe sofy rozkładane lub narożniki z funkcją spania. Kiedy narożnik jest lepszą opcją niż zwykła kanapa? To proste – gdy nasza rodzina liczy sporo osób dzięki niemu zyskuje się niezbędną przestrzeń do relaksu. Pamiętajmy o palecie barw planowanego pomieszczenia – nikt nie chce pastelozy i kompletnego braku ładu. Wybór mebla za dużego – niezależenie czy będzie to szafa, stół czy kanapa  – wiążę się z wieloma późniejszymi problemami źle wykorzystanej przestrzeni.

Koszty wyposażenia

Do urządzenia wymarzonego salonu nie potrzeba ogromnych nakładów finansowych, ale także mierzmy siły na zamiary. Oczywiście meble marki IKEA są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy oszczędzić trochę pieniędzy. Jestem zdania, że są elementy domowego wyposażenia, na których można przyoszczędzić np. stolik do kawy nie musi być przecież z najlepszej jakości dębu – bardzo często sprawdzają się najtańsze opcje z sieciówek. Kanapy i narożniki do salonu to zupełnie inna historia. W tym wypadku należy bardzo dokładnie się określić. W tym wypadku najtańsze sofy mogą bardzo szybko się zużyć a w najgorszym wypadku po prostu bardzo szybko zniszczyć. Polska jest światową potęgą przemysłu meblarskiego. Bardzo dużo mebli nowej generacji jest produkowanych nad Wisłą. Nie odbiegają jakością i designem od odpowiedników włoskich czy amerykańskich. Nowoczesne meble do salonu rodzimej produkcji to pewność, że nasza kanapa będzie wygodna, nowoczesna i po prostu praktyczna. Gdzie zamawiać sofy? My proponujemy Vero.pl, który ma genialny wybór w swojej kolekcji: www.vero.pl/sofy.

Akcesoria

Jeśli chodzi o wszelkie akcesoria, to wybór jest ogromny. Właściwie wszystko może być ozdobą naszego wnętrza. Warto postawić na praktyczność przedmiotów. Dzięki temu unikniemy zagracenia mieszkania. W wyborze pomogą wszelkie katalogi meblowe i niezawodna IKEA, która oferuje wszelkie elementy wyposażenia domu. Dobrze jest dopasować dywany i chodniki do koloru mebli. Oczywiście starajmy się dobrać akcesoria do stylistyki meblowej i kolorystyki ścian.

Przez admin