Rekuperacja w Krakowie i okolicach

Sie 25, 2018 Przed budową

Z powodu ogromnego zanieczyszczenia powietrza mieszkańcy Małopolski, a szczególnie Krakowa i okolic, coraz częściej decydują się na zainstalowanie w swoich domach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jakie zalety ma rekuperacja? Jak może pomóc przy zanieczyszczonym powietrzu?

Zasady działania systemu rekuperacji

System rekuperacji pozwala ogrzać powietrze napływające do domu ciepłem powietrza, które jest z niego usuwane. To przekazanie energii, czyli po prostu odzysk, następuje w wymienniku ciepła w rekuperatorze. Dzięki wentylatorowi nawiewnemu i wywiewnemu świeże powietrze nie miesza się z tym zużytym i wydalanym z domu.

Dzięki instalacji systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła będziesz w stanie zatem znacznie obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym. Jednak to nie tylko z tego powodu rekuperacja cieszy się tak dużym powodzeniem.

Rekuperacja w Krakowie i okolicach

Powietrze na terenie województwa małopolskiego należy do jednego z najbardziej zanieczyszczonych w Polsce. W zimie normy są przekraczane nawet siedmiokrotnie. Faktem jest również to, że w Małopolsce, a szczególnie w Krakowie i okolicach, na przestrzeni ostatnich lat bardzo wzrosła ilość zakupionych systemów rekuperacyjnych.

Dzieje się tak, ponieważ świeże powietrze napływające do domu jest oczyszczane przez specjalne filtry. Zatrzymują one nie tylko piasek, owady i kurz, ale także pył zawieszony, który jest głównym i najbardziej dokuczliwym elementem smogu. Pamiętaj jednak, aby rekuperator spełniał funkcję oczyszczania powietrza, musi mieć zainstalowany w centrali przynajmniej filtr klasy F7. Wtedy zatrzyma on zarodniki grzybów, mgłę olejową, sadzę, a także wszystkie rodzaje pyłu. Częściowo zatrzymuje również dym tytoniowy oraz niektóre bakterie.

Oznacza to, że w domu będzie stale czyste powietrze wysokiej jakości. Przy rekuperacji nie trzeba również wietrzyć pomieszczeń przez otwieranie okien, więc zanieczyszczone powietrze nie dostanie się do wnętrz. Dzięki tym właściwościom rekuperacja w Krakowie i okolicach jest tak często wybieranym rozwiązaniem w walce ze smogiem w swoim własnym domu.

Źródło: https://kominkiznorwegii.com/oferta/rekuperacja/

Przez admin