Materace Janpol – co warto o nich wiedzieć?

Maj 22, 2020 Przed budową

Można powiedzieć, że sen definiuje nasze codzienne życie. To on w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie i dzięki niemu możemy dobrze wypocząć po ciężkim dniu w pracy. Źle dopasowany materac może sprawić, że obudzimy się rano jeszcze bardziej zmęczeni, niewyspani i do tego w złym humorze. Dlatego odpowiedni jego wybór jest niemniej ważny od samego łóżka. Z ofertą materacy Janpol jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ mamy szeroki wybór różnych modeli, w zależności od naszych potrzeb. Poniżej kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca.

Materac Janpol – jaki wybrać?

Swego czasu za najlepsze materace uchodziły te kieszeniowe. Te wielosprężynowe modele posiadają osobne kieszenie dla każdej sprężyny, dzięki czemu nacisk na jeden punkt materaca nie ma wpływu na jego drugą stronę. Do tego są one dość przewiewne i nie wymagają specjalnie wygiętego stelaża, który byłby dodatkowym podparciem. Materace Janpol kieszeniowe potrzebują za to stelaża z dużą ilością deseczek, ponieważ są zbudowane z wielu sprężyn, gdzie każda potrzebuje podparcia. Przeciwieństwem są nowoczesne materace Janpol zrobione z termoelastycznej pianki. Nie mają one sprężyn, a więc wymagają wsparcia przy pomocy elastycznego stelaża. Materace piankowe Janpol są za to niezwykle przewiewne, a więc higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości i świeżości.

Który materac Janpol lepszy?

Trudno określić, który materac będzie lepszy. Kieszeniowe materace Janpol to sprawdzone rozwiązanie, jednak te z pianki wysokoelastycznej są nowocześniejsze i bardziej higieniczne. Są też niestety droższe, jednak warto przemyśleć zainwestowanie w nie. Sprawdzą się lepiej z nowoczesnymi łóżkami, w których zainstalowane są sprężyste stelaże z deseczek. Jeśli chodzi o bardziej budżetowe rozwiązanie, to materace Janpol są także w wersji lateksowej, które, choć nie są tak dobre, jak te z pianki termoelastycznej. 

Materace Janpol – piankowe czy kieszeniowe?

Nowoczesne materace termoelastyczne są zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem, jednak wymagają zadbania o odpowiedni stelaż elastyczny. W ich wypadku to on przejmuje rolę amortyzacji, ponieważ materac nie posiada sprężyn. Jeśli więc mamy odpowiednie łóżko z takim stelażem, to najlepszym wyborem będzie właśnie taki materac Janpol. Niestety materace wysokoelastyczne są drogie, więc w ramach alternatywy możemy wybrać kieszeniowe lub zwykłe lateksowe. W przypadku tych pierwszych wystarczy zadbanie o odpowiednią cyrkulację, więc są proste w zaaranżowaniu. Oferują w zamian naprawdę solidny poziom wygody. Materace lateksowe Janpol wymagają z kolei zadbania o odpowiednio sprężysty stelaż. Przede wszystkim powinniśmy jednak unikać tanich materacy poliuretanowych lub też sprężystych bez osobnych kieszeni. Są one niewygodne i na dłuższy okres nie nadadzą się do zapewnienia  odpowiedniej wygody snu. 

Przez admin