Gdzie stosuje się oprawy kanałowe?

Maj 18, 2020 Przed budową

Jest to dość specyficzny produkt, którego zastosowanie często jest jednak w pełni uzasadnione. Taka oprawa przede wszystkim ma tę dużą zaletę, że jest wszechstronna, solidna i bardzo wytrzymała. Dlatego też oprawy kanałowe często są też określane jako lampy przemysłowe do szczególnych zastosowań- do warunków trudnych, gdzie inne formy oświetlenia mogłyby się nie sprawdzić i często ulegać awarii. Dlatego stosuje się je w przemyśle, na halach produkcyjnych, w kanałach, warsztatach, a także w piwnicach. Stosuje się je dlatego, gdyż naprawdę dobrze sprawdzają się w praktyce.

 

Cechy charakterystyczne takich opraw

 

Kluczowe jest to, że tego typu oprawy mają swoje szczególne zastosowanie. Warto jednak sprawdzić, co czyni taki rodzaj oświetlenia tak solidnym i wytrzymałym. Na pewno są one bardzo odporne na wilgoć, a także na duże wahania temperatur- czyli i na bardzo niską jak i na bardzo wysoką temperaturę. Są to też takie lampy, które mogą mieć naprawdę bardzo dużą moc. Dlatego też tak istotne jest, aby były to lampy w technologii LED, a więc takie, które są w stanie emitować bardzo jasne światło, ale jednocześnie i takie, które są wyjątkowo energooszczędne pod względem pobierania energii elektrycznej. Zastosowana technologia LED wpływa też na żywotność takich lamp, która może być bardzo wysoka. Zawsze można też manewrować tym, jaki kolor może mieć światło płynące z takiej lampy- może to być neutralna biel, biel w odcieniu cieplejszym lub typowo zimnym. Dla takich lamp określa się także jeszcze jeden ważny parametr- współczynnik oddawania barw. Standardem jest, że moc żarówek określana jest poprzez wartość lumenów, chociaż na niektórych produktach możemy znaleźć również przeliczenie na tradycyjne, kiedyś powszechnie stosowane Waty.

 

Dlaczego warto wybierać właśnie taki rodzaj oświetlenia?

 

Powodów jest wiele, między innymi wyżej wymienione zalety tych właśnie produktów. Jeśli do tej pory w naszym zakładzie pracy stosowaliśmy tradycyjne żarówki, możemy niechętnie spoglądać na konieczność zakupu lamp przemysłowych, które będą stanowiły dla nas dodatkowy wydatek. A jednak, dzięki stosowanej w nich technologii LED możemy liczyć na ich energooszczędność, a także na to, że inwestycja z czasem się nam zwróci. Stosowanie takich lamp staje się już niejako standardem, przeprowadzając modernizację najprawdopodobniej będziemy chcieli przejść na takie właśnie lampy. Warto pamiętać, że takie rozwiązania są najczęściej wybierane do instalacji z niskim napięciem, a także tam, gdzie mamy do czynienia z w pełni bezpiecznym i stabilnym zasilaniem energią elektryczną. Są naturalną alternatywą dla instalacji o wysokim napięciu, które są znacznie mniej bezpieczne i które nawet nie powinny być stosowane w wielu miejscach pracy. Najpopularniejszymi oprawami kanałowymi są te przystosowane do pracy przy 24V. Razem z takimi lampami koniecznie trzeba wyposażyć się także w nowoczesne zasilacze.

https://www.elhl.pl/oprawy-wnetrzowe-oprawy-kanalowe-c-970_974_983.html

Przez admin