Sposób na elegancki i przytulny salon

Paź 21, 2018 Ogrzewanie

Salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. To tutaj podejmujemy gości, często służą nam one również jako pokój dzienny, dlatego warto zadbać, aby aranżacja salonu była na najwyższym poziomie. Decydując się na konkretne rozwiązanie dekoracyjne, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko to, by salon by ekskluzywny i zapierał dech w piersiach gościom, ale był także miejscem przytulnym, w którym zarówno osoby nas odwiedzające, jak i my sami będziemy chętnie spędzali czas. Oto kilka pomysłów na zaaranżowanie eleganckiego, ale jednocześnie przytulnego salonu.

Salon w bieli

Choć biel może wydawać się zimną barwą i nie przywodzić na myśl przytulnych pomieszczeń, to jednak ta aranżacja dobitnie udowadnia, że nie musi tak być. W tym salonie znalazły się dwie położone naprzeciwko siebie, białe sofy, pomiędzy nimi umieszczono także biały stolik, meble stoją na brązowym, puszystym dywanie o długim włosiu. Ściany pomalowano na biało, ściana prostopadła do stolika zawiera wkład kominkowy, nad którym umieszczono telewizor. Wkłady kominkowe, podobnie jak telewizory bardzo łatwo jest znaleźć w kolorze czarnym. Taką barwę mają także elementy w prezentowanym projekcie. Wkłady kominkowe montuje się w ścianach, dzięki czemu nie ma potrzeby wygospodarowywania dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Więcej na temat wkładów kominkowych oraz ich montażu można dowiedzieć się tutaj – wkłady kominkowe w Częstochowie – https://kominkiznorwegii.com/. Pozostałe elementy wystroju tego wnętrza takie jak półki na książki i inne precjoza czy ramki na zdjęcia i obrazy, są także biały. Natomiast elementy ozdobne: wazony, książki, fotografie czy obrazy mają różnorodne kolory. W tej aranżacji na podłodze ułożono drewniane panele w jasnobrązowym odcieniu.

Szarości w salonie

Innym sposobem na przytulny salon w nowoczesnym stylu jest zastosowanie w tym pomieszczeniu połączenia bieli i szarości. Obie barwy mają delikatną cieplejszą nutę. W tej wersji zastosowano nowoczesny, kwadratowy narożnik w kolorze szarym, na którym ułożono liczne poduszki w odcieniu jaśniejszej szarości. Kwadratowy stolik z półkami pod blatem ma biały kolor, podobnie jak stolik pod telewizor, który także wyposażony jest w szuflady. Telewizor w tej aranżacji jest jedynym czarnym elementem wnętrza. W oknach powieszono ciężkie, sięgające ziemi szare kotary oraz gęstą, białą firankę.

Oto zaledwie dwa pomysły, na nowoczesny, przytulny salon. Mogą stać się one inspiracją dla innych, nowych aranżacji tego reprezentacyjnego pomieszczenia w domu.

Przez admin