Czym jest keramzyt?

Cze 23, 2021 Ogrzewanie

Keramzyt to materiał budowlany i izolacyjny, który występuje w postaci sypkiego granulatu i ma charakter naturalny. Jest to lekkie kruszywo wytwarzane bezpośrednio z gliny. Keramzyt nie zawiera praktycznie żadnych domieszek, a przy jego produkcji nie powstają odpady.

Keramzyt ma szereg zalet. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz specyficznemu kształtowi jest on lekki, oraz wygodny w transporcie i zastosowaniu. Nie zanika pod wpływem ciepła, jest odporny na działanie bardzo niskich temperatur, nie wydziela również żadnych związków chemicznych ani gazów. Nie ulega destruktywnym działaniem wilgoci, kwasów, bądź procesów gnilnych. Jest on również całkowicie odporny na działanie organizmów żywych, a zwłaszcza owadów i gryzoni. Ma również świetne właściwości akustyczne, ponieważ w znacznym stopniu wytłumia dźwięki, a w niektórych przypadkach może być użyty wielokrotnie.

Zastosowanie keramzytu

Jak się okazuje, zastosowanie keramzytu jest szerokie. Najczęściej używa się go do izolacji cieplnej, chociaż również do izolacji o charakterze przeciwwilgociowym, a także antyakustycznym. Stosuje się go do takich powierzchni jak: stropy, dachy i stropodachy, sklepienia, dachy zielone, ściany fundamentowe i piwniczne, podłogi układane na gruncie, ale także w drenażach, geotechnice czy kanałach instalacyjnych.

Specyfika produktów firmy Leca®

W przypadku produktów Leca® KERAMZYT można mówić o lekkim kruszywie ceramicznym o świetnych właściwościach izolacji termicznej, akustycznej, a także właściwościach radiestezyjnych z wysoką wartością współczynnika paroprzepuszczalności.  Leca® KERAMZYT swoją charakterystykę zawdzięcza porowatej strukturze wewnętrznej każdej granulki zamkniętej twardą i trwałą powłoką ceramiczną, co czyni go najlżejszym na chwilę obecną najlżejszym kruszywem ceramicznym na rynku budowlanym o najwyższej termoizolacyjności.

Na stronie internetowej Leca® KERAMZYT można znaleźć materiały i narzędzia przydatne w pracach projektowych, a wśród nich znajdują się między innymi: kalkulatory w wersji elektronicznej oraz oprogramowanie dostarczające gotowe pliki rozwiązań możliwe do pobrania; uprzednio przygotowane rozwiązania techniczne pomocne w projektowaniu i wykonawstwie; dokumentację (karty techniczne, deklaracje własności użytkowych, atesty i inne przydatne dokumenty); przykładowe rysunki techniczne; porady doświadczonych doradców technicznych, którzy  bezpłatnie mogą udzielić pomocy na etapie wizji lokalnych, a także projektowania i wykonawstwa; filmy przedstawiające poprawne wykonywanie prac z wykorzystaniem produktów Leca®. Firma Leca® prowadzi również bezpłatne szkolenia dla projektantów, wykonawców, inwestorów, uczniów oraz studentów szkół technicznych.

Przez admin