Keramzyt jako materiał izolacyjny – jakie ma zalety?

Istnieje wiele materiałów budowlanych służących do izolacji budynków, dlatego wybór jest spory i pozwoli każdemu inwestorowi dopasować rozwiązanie w stu procentach do własnych potrzeb. Jednym z tych, które w ostatnim cieszy się sporą popularnością, jest keramzyt. Dlaczego sprawdza się jako materiał izolacyjny?

Izolacja keramzytem, czyli sposób na tanie ocieplenie

Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym z gliny, w którego produkcji nie stosuje się zbędnych wypełniaczy. Dzięki temu posiada on wiele cennych dla budownictwa właściwości – imponuj przede wszystkim jego lekkość oraz wytrzymałość. Jest odporny na działanie wilgoci, mrozu, a także kwasów, a do tego wykazuje bardzo dobre parametry cieplne. Dzięki temu izolacja keramzytem sprawdza się w różnych obiektach i pozwoli na odpowiednie docieplenie wnętrz.

Aby to udowodnić, warto porównać jego parametry ze styropianem, który jest bardzo popularnym materiałem dociepleniowym. 18-centymetrowa warstwa keramzytu może skutecznie zastąpić 10-centymetrową warstwę styropianu, co w przypadku podobnej (albo niższej) ceny jest niezwykle opłacalne. Co więcej, kruszywo wypada korzystnie również w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, takimi jak polistyren.

Co jeszcze przemawia za keramzytem?

Kruszywo to posiada także wiele innych zalet, o których warto powiedzieć. Przede wszystkim – keramzyt jest materiałem w pełni bezpiecznym, ponieważ nie wydziela jakichkolwiek szkodliwych substancji, a do tego nie przepadają za nim owady. Co więcej, jest bardzo łatwy zarówno w przenoszeniu, jak też stosowaniu, znacznie usprawniając prace.

Izolacja keramzytem cieszy się z tego powodu coraz większą popularnością i stosuje ją obecnie wiele nowoczesnych firm budowlanych. Oprócz tego, że zapewni w pomieszczeniach odpowiedni poziom ciepła, będzie także skutecznie tłumił dźwięki – posiada bowiem bardzo dobre właściwości akustyczne. Dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem, zwłaszcza, że ceny keramzytu nie należą do najwyższych.

Zapoznaj się z ofertą: https://leca.pl/

Przez admin