Czy warto zdecydować się na dom kanadyjski w Polsce?

Kwi 27, 2020 Ochrona domu
dom kanadyjski

Wiele osób marzy o własnym domu i związanej z nim swobodzie, wygodzie i niezależności codziennego życia, a także prywatności, o którą niezwykle ciężko w zatłoczonych miastach i w przestrzeni gęsto zabudowanych osiedli. Pragną być także bliżej natury, odpoczywając i spędzając czas z najbliższymi osobami w ciszy i spokoju. Nic nie zastąpi więc własnego ogrodu, a także pobliskich łąk, lasów i gór. Niestety, budowa domu murowanego lub betonowego jest dużą, a czasami nawet olbrzymią inwestycją, nie wszyscy mogą sobie więc na nią pozwolić. Warto więc wtedy rozważyć inne rozwiązanie, które jest dużo mniej kosztowne, a zapewnia wszystkie wyżej wspomniane korzyści – będzie nim dom kanadyjski, czyli inaczej drewniany. Coraz więcej osób się na niego decyduje, również w Polsce, choć nieustannie pojawiają się wątpliwości, czy domy kanadyjskie nadają się do naszego umiarkowanego klimatu. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto dowiedzieć się więcej na ich temat, aby móc podjąć w pełni świadomą decyzję – należy bowiem pamiętać, że na budowę własnego domu możemy sobie pozwolić najczęściej nie więcej niż raz w życiu. Zatem czy warto zdecydować się na dom kanadyjski w Polsce? Jakie zdanie na ten temat mają eksperci z firmy drewdom.com?

Domy kanadyjskie – charakterystyka i wymagania techniczne

Warto na samym początku wyjaśnić, że dom kanadyjski w całości wykonany jest z drewna. Od wieków znane jest ono jako jedyny naturalny surowiec, z którego można stawiać domy. Charakteryzuje się ono bowiem wspaniałą gęstością i twardością, a zarazem lekkością, dzięki czemu taka konstrukcja będzie wyjątkowo trwała, solidna i wytrzymała. Cenna jest również jego świetna odporność na różnego rodzaju urazy mechaniczne czy działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć oraz promieniowanie UV. Dzięki temu domy kanadyjskie potrafią przetrwać nie tylko kilkadziesiąt lat, ale nawet sto i więcej. Są więc tanie i szybkie w budowie, przez co zdecydowanie więcej osób będzie sobie mogło na nie pozwolić. Domy kanadyjskie znane są przede wszystkim z krajów skandynawskich i Kanady, co nie oznacza, że mogą być budowane wyłącznie w tamtych rejonach. Dla trwałości oraz komfortu i bezpieczeństwa użytkowania dom kanadyjski musi być szczelny i odpowiednio zaimpregnowany, co sprowadza nas do kluczowej roli, jaką pełni firma, której zlecimy zaplanowanie, wybudowanie oraz wykończenie takiego budynku.

Dom kanadyjski od firmy Drewdom.com – profesjonalizm i doświadczenie

Jeśli chcemy mieć własny dom kanadyjski, dobrze, żebyśmy wybrali doświadczoną i zaufaną firmę do jego zaplanowania oraz budowy. Jedną z najbardziej cenionych na rynku jest Drewdom.com, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tego typu inwestycjach, co przekłada się na profesjonalną wiedzę oraz zadowolenie wielu klientów. Nie bez powodu firma Drewdom.com jest tak chętnie wybierana w całej Polsce. Stawiają domy kanadyjskie, które są wyjątkowo trwałe, funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

Przez admin