Jakimi zasadami kierować się przy wyborze keramzytu?

Cze 4, 2022 budownictwo

Spieniona glina może być wykorzystywana do wielu celów, np. do produkcji cegieł, płytek i materiałów izolacyjnych. Właściwości tego materiału sprawiają, że jest idealnym materiałem budowlanym do wielu różnych zastosowań. Warto wiedzieć, że keramzyt jest lekkim kruszywem budowlanym, wypalanym z gliny w temp. 1150 ° C. Ma on potencjał do wykorzystania w wielu zastosowaniach budowlanych i konstrukcyjnych, takich jak lekki beton i materiały izolacyjne do budynków. Poza niską gęstością posiada również wysokie właściwości termoizolacyjne i doskonałe pochłanianie dźwięku. Może być również stosowany jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla płyt gipsowo-kartonowych w budownictwie.

Dlaczego warto wybrać keramzyt od Leca?

Głównym surowcem do produkcji keramzytu jest łupek łupkowy, który jest rozdrabniany, a następnie podgrzewany w piecu do temperatury ok. 1 godz. 1150 ° C, a następnie ponownie schłodzono do temperatury pokojowej. Wysokie ciepło zmniejsza gęstość nasypową materiału i powoduje jego zwiększenie objętości o ok. 30%. Stosowany od wieków jako izolator w domach, ponieważ posiada wysokie właściwości termoizolacyjne i nie wymaga stosowania dodatkowego materiału jako spoiwa. Ponadto znalazł zastosowanie jako kruszywo budowlane ze względu na niską wagę, dobrą urabialność, niski skurcz. Ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi materiałami budowlanymi, takimi jak cegła i zaprawa murarska, które są drogie i ciężkie. Glina ekspandowana może być używana do tworzenia ścian, dachów i podłóg w budynkach z niewielkim dodatkowym wzmocnieniem lub bez niego.

Gdzie kupić keramzyt?

Ten lekki materiał jest doskonałym izolatorem, ponieważ nie przewodzi dobrze ciepła. Ma również doskonałe właściwości dźwiękoszczelne, ponieważ z łatwością pochłania fale dźwiękowe ze względu na swoją porowatą naturę. Mamy nadzieję, że zbiór asortymentów dostępnych na stronie Leca jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Skorzystaj już dziś z rozwiązań dostosowanych do wymogów branży, w której działasz.

Przez admin