Do czego służą płyty stolarskie i czy warto je kupować?

Kwi 4, 2022 budownictwo

Płyty stolarskie należą do najstarszych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli. Posiadają doskonałe parametry, są dostępne w przystępnych cenach i posiadają mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdźmy, do czego służą i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować – dzięki temu będzie Ci łatwiej podjąć ostateczną decyzję!

Czym są płyty stolarskie?

Płyty stolarskie składają się z warstwy środkowej, która oklejona jest dwiema innymi, w postaci obłogu lub arkuszy. Dzięki swoim dobrym parametrom wytrzymałościowym znajdują bardzo szerokie zastosowanie – służą do produkcji mebli, elementów konstrukcyjnych, a nawet są wykorzystywane w transporcie. Można tworzyć z nich drzwi, ściany pojazdów i wiele innych – bardzo szeroki zakres zastosowań sprawia, że są chętnie wybierane przez inwestorów.

Co sprawia, że płyty stolarskie są tak chętnie wybierane i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających osób?

Najważniejsze zalety płyt stolarskich

Płyty stolarskie są przede wszystkim wytrzymałe, dzięki czemu można łatwo uniknąć ich uszkodzeń, w tym pęknięć, złamań czy przebarwień. Posiadają dobre parametry izolacyjne i dlatego są tak chętnie wybierane przez inwestorów. Co więcej, płyty stolarskie:

  • są bardzo lekkie, co sprawia, że zarówno ich transportowanie, jak też montowanie nie stanowi większych problemów;
  • są niezwykle proste w obróbce, dzięki czemu nie jest problemem uzyskanie odpowiednich wymiarów czy kształtów materiału;
  • bardzo dobrze trzymają wkręty i gwoździe, w czym wyprzedzają np. płyty wiórowe;
  • są dostępne w atrakcyjnych cenach, zapewniając możliwość ekonomicznego tworzenia różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych czy mebli.

Oczywiście warto pamiętać, że będziesz mógł cieszyć się wszystkimi tymi korzyściami tylko wtedy, gdy skorzystasz z oferty doświadczonego i cenionego producenta płyt wiórowych. Polecamy między innymi firmę Paged Składy, która działa na rynku od wielu lat i korzysta w procesach produkcyjnych z najlepszych materiałów oraz technologii.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że rozwiązania, na które postawisz, okażą się w stu procentach przydatne i spełnią Twoje oczekiwania.

https://pagedsklady.pl/

Przez admin